Bez kategorii

Nocna furia

Sądziłam, że ciężko będzie znaleźć drugą tak wzruszającą, mądrą i pouczającą bajkę jak Merida Waleczna. Kiedy włączam płytę, przenosimy się z Michałkiem w świat magii, gdzie leśne duchy wskazują drogę, czarami można odmienić swój los. Do tego wspaniała muzyka i piękna animacja. Uwielbiam pobyć przez chwilę dzieckiem.

I o to całkiem niedawno jedna ze stacji telewizyjnych puszcza „Jak wytresować smoka”. Zostawiłam sprzątanie, zostawiłam szycie i wlepiłam ślepia w ekran. Ale cudowna animacja!!! Przenieśliśmy się do krainy Wikingów, gdzie w starej osadzie są same nowe domy. Dlaczego? Bo o ile nas gnębią komary, sporadycznie gzy…to w tym magicznym świecie ludziom dokuczają inne szkodniki. Smoki. Przeróżne: ziejące ogniem, samozapalne, dwugłowe. Żyją, by gnębić ludzi, ale czy naprawdę po to?

Dla mnie ta bajka jest niezwykła również ze względu na zakończenie. Ono wyraźnie nawiązuje również do naszej filozofii życia. Do tego, że sami powinniśmy dać sobie przyzwolenie do odczuwania szczęścia, mimo wszelkich zaistniałych przeszkód.

A ja myślę, jak uszyć Michałkowi Nocną furię. Fajnie było by powiesić synkowi nad łóżkiem. Szalona baba! ha ha ha.

****

 

8 thoughts on “Nocna furia

  1. No to chyba teraz będziesz musiała uszyć dwie Nocne Furie – Mania byłaby najszczęśliwszym dzieckiem pod słońcem. (to tylko taka mała prośba 🙂 )

  2. To nasza ulubiona bajka,całej rodzinki. Są jeszcze ” Jeźdźcy smoków ” w każdą niedzielę na Polsacie ok. godz. 9. Super, polecam. A ja trzymam kciuki za projekt Nocnej Furii i czekam z niecierpliwością, na ściągę jak ją uszyć. Niech Pani je wystawi na sprzedaż, na 100% będą chętni, sama chętnie zakupię. Znam osobiście mnóstwo smoczych maniaków. Dużo zdrówka i siły życzę. Buziaki dla maluszków

  3. Nasza też ulubiona! i czasem oglądamy właśnie „Jeźdźcy smoków” to kontynuacja bajki, Nocna Furia jest jak nasz ukochany pies, który już nas opuścił :(, a ten czarny smoczek ją (sunie) przypomina 🙂 Iga odpocznij koniecznie! pomyśl trochę o sobie! dzieci chcą widzieć zdrową mamę! 🙂
    Życzę odpoczynku, „złapania”oddechu 🙂 i dużo zdrówka dla całej rodzinki 🙂
    Pozdrawiam ciepło 🙂

  4. Jak tylko przeczytałam pierwsze zdanie już miałam pisać że jeszcze jest pewna bajka o Czkawce i przeciwnościach. Może dlatego że film jest wg książki a nie napisanego specjalnie bajkowego scenariusza. Oglądamy też serial, moja jedna z ulubionych bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *