Bez kategorii

Kanapka Bob Budowniczy

   Przy okazji konkursu kulinarnego organizowanego przez nasz ulubiony portal internetowy dla dzieci, zdecydowaliśmy się zaprezentować postać z ulubionego chłopięcego serialu – Boba Budowniczego. A oto nasza praca konkursowa, nagrodzona piękną książeczką dla Michała:

   Z najzwyklejszych składników: wędliny, sera, papryki i ogórka można stworzyć prawdziwe kanapkowe dzieło sztuki i… nie lada gratkę dla fanów Boba Budowniczego.:)

  


Składniki:
kromka chleba
liść sałaty
plater wędliny
plaster żółtego sera
kawałek papryki i ogórka
oliwki (lub ziele angielskie, lub pieprz do zdjęcia przed jedzeniem)
ketchup

   Wykonanie:

  • Zapraszamy dziecko do pomocy 🙂
  • Szklanką wycinamy z sera koło, dzielimy koło na dwie części (nie mają być równe). Wycinamy dłuższy pasek i prostokąt na rant kasku i wyżłobienie.
  • Z wędliny wycinamy szklanką koło na głowę, dwa małe koła na uszy i łezkę na nos Boba.
  • Pozostałe skrawki wędliny i sera kładziemy na kromkę, nakrywamy liściem sałaty.
  • Kroimy dwa wąskie paski ogórka na szelki i paprykę w kostkę na koszulę Boba.
  • Układamy: Najpierw głowa i uszy, nos z wędliny. Potem mniejsze koło z sera na kask i większe na bluzkę, kładziemy rant i daszek kasku. Dajemy szelki z ogórka, układamy wzorek bluzki z papryki. Potem wycinamy z oliwki (lub czegoś innego) oczy i uśmiech. Ketchupem dorabiamy włosy.
  • Mamy już Boba 🙂 Taką kanapkę robi się minimalnie dłużej niż standardową, a przy odrobinie wprawy w takim samym czasie. Dziecko nie wymaga od nas precyzji wykonania, gdyż inaczej postrzega świat.

***

   Jeśli dziecko jest niejadkiem, to taka kanapka z pewnością zainteresuje naszą pociechę. Gdy nabierzemy wprawy, to naprawdę nie ma znaczenia te kilka pociągnięć nożem więcej. Do zrobienia takich pyszności koniecznie powinniśmy zaprosić dziecko. Satysfakcja z wykonanej pracy może być dla niego zachętą, do zjedzenia kanapki.

Życzymy smacznego!

***

1 thought on “Kanapka Bob Budowniczy

  1. Publikuj swoje teksty w tworzonym przez internautów dzienniku „Wirtulandia.pl”.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *