Bez kategorii

Komunikat Szymonkowy

   Szymuś ma za mało wydolne płuca, to nie nowość. Nadciśnienie płucne spowodowało już powiększenie serduszka. Na szczęście może się jeszcze to cofnąć, wymaga to jednak długiego czasu leczenia i minie (mamy nadzieję) wraz z wiekiem synka.

   Do tego pojawiły się wymioty. Od urodzenia Szymona ma sondę do żołądka. Wpust żołądka jest cały czas niedomknięty, co zaczęło skutkować refluksem. Musimy zgodzić się na zabieg gastrostomii. W ten sposób wpust odpocznie a synek będzie mógł dostawać więcej jedzenia. Na razie ledwo tolerował 7oml na 4 godziny. Odmówił ssania butelki, choć tydzień temu szło mu to świetnie. Nie można pozwolić, by treść z brzuszka zalewała płuca. Cóż…będzie zabieg w przyszłym tygodniu. Z pokorą przyjmujemy tę złośliwość losu, czekając na powrót naszego wymarzonego, upragnionego dziecko w domu.

   A Szymek widzi. Wodzi wzrokiem za ludźmi i przedmiotami. Boże kochany, a miał być niewidomy. Cały czas słyszeliśmy o „najcięższej postaci retinopatii wcześniaczej”. Nie znamy jakości tego widzenia, ale poczucie światła to też dużo. Ćwiczę z synem oczka dzięki maskotce w czarno – białe paski. Potem będziemy walczyć o coraz lepsze widzenie. Po kolei.

   Szymuś jest słodki, a jak pięknie się uśmiecha. Cały Tatuś. Uwielbiam to dziecko, widzę w nim mojego ukochanego Jacka. Z tego samego powodu czuję też wielki sentyment do Mateuszka.

  

 

  

***

  

2 thoughts on “Komunikat Szymonkowy

  1. Ile TA MAŁA kruszynka musi jeszcze wycierpieć??ILE??????Szymusiu, modle się za Ciebie i czekam na dzień kiedy mamusia napisze, że JESTEŚ JUŻ W DOMKU!!

  2. iem, że nie ma Pani czasu ale proszę przeczytać: Dzwoniące cedry Rosji. Anastazja ” Władimira Megree. Proszę przeczytać choć pierszą część dziś wieczorem do ściągnięcia za darmo z chomika np.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *