Bez kategorii

Kilka myśli luźnych…

Kiedy była mowa o ogrodzie, Jackowi marzył się szpaler tui. Tyle, że sąsiedzi po obu stronach ogrodzenia wpadli dokładnie na ten sam pomysł. „Po co kolejny rząd iglaków, zmniejszy nam tylko bez sensu ogród” – przekonywałam. Mąż długo dojrzewał do tego, by odpuścić. Zgadnijcie, kto najczęściej teraz dopytuje o soczyste, ciemnoczerwone poziomki. Ha ha ha. A w przyszłym roku zajadać będziemy agrest w kilku odmianach oraz porzeczki: czerwoną i czarną. No i będzie winko…

Wiecie jak wywołać u Szymona atak płaczu? Wystarczy puścić mu pozytywkę od Babci Uli. Dlaczego? Nie wiem. Ale jest to już dowiedzione naukowo: grająca maskotka – ta konkretna – doprowadza dziecko do histerii.

Majka to kolejny domowy wymuszacz. Jeśli chcę w domu ciszę, muszę rzucić do klatki marchewkę lub seler. Inaczej dudnienie szczebli klatki jest nie do zniesienia. Potrafi – podłota jedna – rzucać nawet miską, byle by tylko wyegzekwować smakołyk, lub pieszczoty.

Nel to księżniczka. Nie zaśnie na podłodze. Ostatnio zasiedliła stertę prania, byle by tylko tyłek nie zetknął się z kaflami. Jest też najlepszym miernikiem świeżości mięsa. Jeśli zje kawałek kurczaka, spokojnie mogę go serwować dzieciom. Podobnie jest z wędlinami. Nel jada tylko produkty cechujące się największą świeżością. Taki sobie francuski piesek. Tylko kto jej tego nauczył, skoro wychowała się na suchej karmie?

„Jesteś ładna” – powiedziało mi dziecko, gdy ostatnio wyszykowałam się na spacer. Dzieci ponoć są szczere do bólu i tej wersji się trzymam. Ha ha ha.

Karygodnym błędem jest wyjście do ogrodu Japońskiego bez chleba dla karpi…Suchy chleb to nieodzowny gadżet w torbie każdej matki. Łaaaa ha ha ha. Daje jakieś 15 – 20 minut luzu od dziecka, które zajmuje się karmieniem ptactwa, tudzież ryb właśnie. Bezcenny kwadrans…

***

 

 

 

2 thoughts on “Kilka myśli luźnych…

  1. Moja ,, Yorczyca,,jest identyczna 🙂 nie wystarcza jej że wyleguje się na kanapie musi sobie jeszcze tyłeczek umościć na podusi:) taka księżniczka:)
    pozdrawiam cieplutko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *