Z ŻYCIA WZIĘTE

Wyniki III edycji „To dla mnie ważne”

Gratuluję wszystkim Laureatom programu grantowego „To dla mnie ważne”! Ciężko było wybrać pomiędzy samymi potrzebnymi i dobrymi inicjatywami. Osobiście cieszył mnie entuzjazm Jurorów, gdy rozmawialiśmy o terapii wodnej. Z doświadczenia wiemy, że woda ma cudowną moc terapeutyczną. Potrzebny jest jednak sprzęt i wykwalifikowana kadra. Gratuluję więc Cieszynowi, gratuluję Autorom wszystkich zwycięskich projektów! Doceniliśmy zaangażowanie uczestników, dotarliśmy z funduszami do niewielkich społeczności, które – z pomocą tak znakomitego partnera jak Aviva – będą mogły odmienić swoje otoczenie. Pomogliśmy dzieciom w różnym wieku i różnej płci; zdrowym i szczególnej troski; wsparliśmy zarówno dzieci pochodzące ze szczęśliwych domów, jak również – co było dla nas niezwykle istotne – z rodzin dysfunkcyjnych. Zależało nam, żeby pomocą została objęta jak najszersze grono osób. Zadbaliśmy też o bezpieczeństwo ludzi, dotując mobilne miasteczko ruchu drogowego. Wsparliśmy zajęcia sportowe. Chciałabym zobaczyć teraz uśmiechnięte buzie Laureatów, to było by niezmiernie motywujące dla mnie.

Osoby, którym nie zostały przyznane środki finansowe zapraszam do crowdfundingu. Już pokazaliście moc. Trzeba tę skumulowaną energię przekuć na realizację Waszym marzeń tu i teraz. Uda Wam się! – jestem tego pewna. Trzeba dopiąć te tematy na ostatni – przysłowiowy – guzik, skoro tak wiele już się udało.

Cieszę się, że mogłam się spotkać z psycholog Aleksandrą Piotrowską, którą osobiście uwielbiam, co nie omieszkałam Oli powiedzieć. Odparła, że mam misję, by uczyć. I to jeszcze jak rozsądnie! Porozmawiałam Jackiem Olszewskim z Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej o ciekawych metodach neurochirurgicznych, Panem Pawłem Wolińskim z Fundacji Mama i Tata o kontrowersyjnej kampanii markentingowej, profesorem Januszem Książykiem o zrostach na brzuchu mojego Michała oraz wspaniałą ekipą z Avivy, na widok której zawsze uśmiecha mi się buzia. Poznałam też Panią Małgorzatę Kożuchowską. Nigdy nie zapomnę widoku gęsiej skóry na rękach Pani Małgosi, gdy opowiadałam o naszym Szymku. Miałam sposobność podziękować kobiecie za fanty ofiarowane nam na licytację ponad dwa lata temu. Teraz lubiana przez publiczność aktorka została mamą i lepiej iż kiedykolwiek rozumie, ile znaczył dla mnie ten gest dobrego serca, gdy walczyliśmy o środki na leczenie naszego upragnionego syna.

https://www.youtube.com/watch?v=OduEP8w_zOs

Będę podglądać radość Zwycięzców programu grantowego. I cieszę się, że mogłam mieć swój – choćby drobny – wkład w radość tych osób. Miło mi, że Fundacja Aviva doceniła moją skromną osobę i powierzyła tak odpowiedzialne zadanie, jednocześnie podkreślając zasadonść mojej obecności na obradach jury. Dziękuję.

Zdjęcia pochodzą ze stron:

https://www.facebook.com/todlamniewaznepl?fref=ts

https://www.facebook.com/AvivaPoland?fref=ts

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *