Z ŻYCIA WZIĘTE

Pszczoły

Pogoda pieściła nas przez kilka dni. Ponad dwadzieścia stopni w cieniu i bezwietrznie. Nie mogło być inaczej, pszczoły zaczęły wygryzać się z kokonów. W pudełeczku słychać było intensywnie skrobanie. Wszystko rozegrało się w przeciągu dwóch – trzech godzin, kiedy Michał był w szkole. Żeby nie umknęła synowi ta chwila, na którą od ponad roku czekaliśmy, nagrałam filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=2_C-RA_14cU&feature=youtu.be

Z kokonów najpierw wylęgają się samce, a dopiero po kilku dniach, nawet do dwóch tygodni, zaczynają latać samice. Chęć do wyjścia z kokonu jest tak ogromna, że całe pudełko aż huczy od pszczelej pracy. Trochę upiorne, mega fascynujące. Owady chętnie zainteresowały się hotelikiem, gdzie mogą znaleźć schronienie po ciężkim dniu.

Kilka dni temu przyszła też paczka z Sumi Agro z bezpłatnym pakietem startowym. Postanowiłam podarować pszczoły Czytelniczce bloga, jednak trudno było zorganizować przekazanie owadów, a nie mogły one czekać kolejny dzień. I tak po otwarciu pudełka znalazłam kilka wygryzionych z otoczki, martwych już owadów. Domek położyliśmy na rolecie z przodu domu. Pozostało mi jeszcze wczytać się w nadesłaną publikację…

***

1 thought on “Pszczoły

  1. nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🙂 podjęłam akcję w pracy żeby zorganizować przywiezienie od Ciebie domku, mimo że się nie udało w tym konkretnym dniu, zainteresowanie domkiem i pszczółkami było tak ogromne że w przyszłym roku znalazłam już 5 chętnych na adopcję tych puchatych zwierzątek (mimo obaw niektórych dali się przekonać że jednak nie taki owad straszny jak go malują), mam już zapotrzebowanie na co najmniej różnych 10 lokalizacji (bo obdaruje znajomych posiadających działki ogrodnicze) więc w przyszłym roku budujemy domki i zakupujemy wspólnie pakiet murarki :)))) (osoba która mogła podjechać ale dopiero w dniu następnym bardzo się też przejęła że pszczółki już się wylęgły i nie zdążył po nie podjechać)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *