Bez kategorii

Miś Uszatek

No nie ma mnie…nie ma. Jak jestem chora i do tego mam przeziębione dzieci, to nie mam siły na nic. Michał już doszedł do siebie, a Szymcio nadal jęczy i dokucza, gnębi go katar.

Przez ostatnie dni zgłębiałam temat robienia czapeczek dla dzieci na szydełku. Wiele wyjaśniła mi koleżanka Kasia, sporo pamiętałam z nauk mojej Babci. No i zrobiłam! Miś Uszatek.

Baza czapeczki została zrobiona na podstawie poniższego filmiku, przy czym moja praca została wykonana słupkami. Od nauszników, z zapięciem, przez uszka i pysk inwencja była moja. Innymi słowy, by cokolwiek zrobić, należy nauczyć się bazy, a potem już szaleć ze swoją inwencją twórczą.

https://www.youtube.com/watch?v=oA-n2_-Xg6c

Czapeczka jest dopasowana do spłaszczonej czaszki Szymona, dlatego nie opiszę jak wykonałam nakrycie głowy. Zrobię to przy okazji kolejnych czapek dla zdrowych dzieci. Będą kolejne, z czasem.

***

6 thoughts on “Miś Uszatek

  1. przecudny jest Szymcio :))))))))))) zakochałam się ;P
    no to teraz już wiem gdzie zniknęłaś, wow nieziemska kobieto zaszalałaś z tym miśkiem, no i skąd wytrzasnęłaś taki guzior na nos? pamiętam takie z prlu każdy męski płaszcz był w nie opatrzony, koniecznie skórzany
    a w kauflandzie i w jakiejś osiedlowej pasmanterii widziałam takie nosko-guziki ale chyba bardziej na pieski bo mniejsze i oczka z białymi środkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *