KREATYWNIE

Kocia zabawka

Sklepy uginają się od asortymentu i drenują nasze portfele. A potem trzeba pracować od świtu do nocy, żeby na te pierdoły – wypełniające nasz dom – starczyło pieniędzy. I nagle przychodzi refleksja, że żyjemy zaledwie obok siebie, a rodzice są w życiu dzieci jedynie gośćmi. Jeśli możesz coś sklecić z rzeczy, które masz pod ręką, zrób to! A najlepiej poproś po pomoc dzieci. Tym razem powstała zabawka dla kota, którą Sansa uwielbia!

Patyk – zebrany na rodzinnym spacerze. Może być nawet krzywy, jakikolwiek. Kilka wiejskich piór-lotek, lub pasków nietroczącego się materiału. Trzeba zobaczyć, co jest zbędne w domu, może wstążki? Taśma na gada, ostatecznie zwykła taśma klejąca. Kawałek sznurka, gumka recepturka.

Na patyk zakładamy gumkę, wielokrotnie ją zawijając. Przez sploty przeciągamy końcówki piór, lub paski materiału.

Sterczące zakończenia lotek ciasno owijamy taśmą. Ta – „na gada” – jest elastyczna i mocna, dlatego ją polecam. W naszym domu jest zawsze. Nie raz pomogła doszczelnić rurę, czy cieknący basen.

Całość owijamy sznurkiem, żeby wyglądała estetycznie. Na jutowym sznurze kotek chętnie kotwiczy pazury.

Mamy zabawkę za darmo, z resztek znalezionych w gospodarstwie domowym. Idąc tym tokiem rozumowania…Mąż mógłby pracować prawie godzinę krócej (tyle zaoszczędziliśmy). Jestem pewna, że rozumiecie, co chcę Wam przekazać…

***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *