Bez kategorii

Kilka tekstów z domu…

Podczas gotowania w kuchni, tłumię dokuczliwe odgłosy dochodzące z salonu:

– Michał przestań jęczeć…Michaaaał! Mi-chał!
– To nie ja….
– Ups, sorki. Szymon, przestań jęczeć!

Ha ha ha. Uroki dekaniulacji.

***

Chłopcy katują mnie Top Gear, ciężko dopchać się do telewizora. W końcu złapałam pilota, jednak mój program szybko się skończył:

– „Mamo już koooo-nieeeec. Wstawaj do roboty!”

Szczęka mi opadła…

***

– Powiedz „mama”.
– Aaaa -dzia.
– Mama.
– Aaaa g-g.
– Maaaa-maaaa…
– Heeej…
– No to hej.

***

 

4 thoughts on “Kilka tekstów z domu…

 1. Witam Pani Igo ponieważ nie mam prywatnego kontaktu do Pani pozwoliłam sobie napisać na forum. Od dawna śledzę losy Państwa dzieci ponieważ mamy podobną historie. Nasza córeczka również jest wcześniakiem z tracheostomią i gastrostomią. W tym tyg. mamy mieć ważne badanie tchawicy i jeśli nie będzie zwężona lekarze podejmą próbę zdjęcia rurki. Dlatego mam do Pani kilka pytań. Gdzie zdejmowaliście Szymonkowi rurkę? Jak długo musiał leżeć w szpitalu ? Czy Szymonek nosił specjalną rurkę przygotowującą do dekaniulacji? Pamiętam też, że był czas kiedy Szymonek bardzo często zwracał czy teraz nie ma już z tym problemu? Nasza córka ma bardzo silny refluks żołądka jest po fundoplikacji jednak operacja nie przyniosła żadnych efektów. Teraz dostaje leki jednak mało pomagają. A do tego słabo przybiera na wadze. Jakie leki dostawał Szymonek? Jeśli może mi Pani coś doradzić i odpowiedzieć na moje pytania będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

  1. 1. Zdejmowaliśmy we Wrocławiu, choć plan był taki, żeby jechać z tym do doktora Bieleckiego.
   2. Jeśli po dobie zacznie zamykać się dziurka, to wyjdziecie z opatrunkiem do domu. Nie może być duszności i dziecko musi samo kaszleć i przełykać glutki do żołądka.
   3. Tak, nosił specjalną rurkę. Pisałam o tym. Średnica 3,5 przez pół roku.
   4. Jest problem z rzyganiem. Dlatego Mały bierze Losec i masujemy buźkę (Castillo Morales) oraz szczotkujemy i ugniatamy jamę ustną to powoli przynosi skutki.
   5. Jak słabo przybiera na wadze, musicie być pod opieką Poradni Żywienia. We Wrocławiu jest na Koszarowej. Tam dostaniecie specjalną mieszankę: Infantrini, Nutrini.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia!

   1. Bardzo dziękuje za wszystkie udzielone odpowiedzi. Do poradni żywieniowej będziemy musieli się wybrać. Tylko wiem, że długo się czeka w kolejce. A rurkę zdejmowaliście we Wrocławiu na ul. Borowskiej? My tam mieliśmy ją zakładaną i tam też wybieramy się w tym tyg.. A czy mogłaby Pani bliżej opisać w jaki sposób ugniatacie jamę ustną Szymonka? Czy można gdzieś o tym poczytać bo powiem szczerze pierwszy raz się z czym taki spotykam..

    1. Zadzwońcie do dr Zmarzły na Koszarową i będziecie wszystko wiedzieć. Rurkę wyciągaliśmy na Borowskiej u dr. Zielińskiej. Chodzi o zaburzenia orofacjalne, czyli w obrębie buziaka. Trzeba wkładać palucha i masować dziąsła, policzki, szczoteczką gmerać. Neurologopeda Wam powie. Wszystko po to, by zmniejszyć przeczulicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *