Bez kategorii

BToys

Kilka chwil walki z urywanym połączeniem i w słuchawce zabrzmiał głos…

– Cześć tu Agnieszka. Przepraszam, że dopiero teraz, ale mam dla Szymka tę kulę sensoryczną i klocki, które chciałaś do terapii.

Zamurowało mnie, zmęczenie robi swoje. Szybka gonitwa myśli: jaka kula, jakie klocki i jaka Agnieszka? Przyznałam się do lekkiej konsternacji wynikłej z niespodziewanego telefonu, zaraz potem przyszło olśnienie! To Agnieszka z zaprzyjaźnionej firmy www.btoys.pl Kiedyś pisałam o fantastycznych koralikach do robienia biżuterii. Z ręką na sercu przyznam…jest to zabawka, zaraz po pociągach i książeczkach, po którą Michał najczęściej sięga. I wcale nie przeszkadza mu to, że jest chłopcem, żeby robić pierścionki, korony i bransoletki z korali. Przychodzi cały obwieszony skarbami i mówi, że jest „klólem”.

Tym razem wybraliśmy do terapii naszego dziecka fantastyczną kulą sensoryczną Ballyhoo. Ma ona 5 małych piłek, wkładanych w dużą piłkę – matkę, do zabawy razem lub oddzielnie, w wielu kombinacjach. Każda piłka wykonana jest inaczej i zachowuje się inaczej, wywołując odmienne doznania dotykowe i wzrokowe. Coś cudownego do terapii ręki naszego synka!

A dla Michałka przeznaczę klocki, Szymcio oczywiście będzie je często „pożyczał”. Młodszy synek sam jeszcze nie trzyma takich elementów (mózgowe porażenie dziecięce niestety nas ogranicza w tym względzie), ale będę dogniatać jego łapki i stópki w rozmaite wypustki klocków – jeżyków. Tutaj umiejętnościami konstruktorskimi głównie wykaże się Michał, który przecież też cały czas jeszcze boryka się z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Zestaw 68 jeżyków zamknięty jest w zakręcanym, przezroczystym słoju, idealnym do przechowywania i transportowania klocków. Masywne, a równocześnie elastyczne klocki, łatwo łączą się ze sobą, świetne dla małych rączek. I te soczyste kolory, rozmaite faktury oraz kształty…Zdecydowanie zabawki BToys wyróżniają się ciekawą stylistyką i wytrzymałością, uwielbiam je.

W planach mam zakup centrum terapii http://btoys.pl/zabawki/drewniane/ZanyZoo.html Na wiosnę będzie już w stałej ofercie. Te zabawki zdobyły prestiżowe nagrody i wcale się temu nie dziwię. Są megawytrzymałe i prześliczne. Jestem strasznie szczęśliwa, że chłopcy będą mieli nowe zabawki terapeutyczne. Właśnie je pakuję, trafią we wtorek pod choinkę wraz z grającym stolikiem edukacyjym i Nocną Furią.

***

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *