Z ŻYCIA WZIĘTE

11.200zł na głowie

Drodzy Czytelnicy. Przyszedł taki dzień, w którym mam absolutnie wszystkiego dosyć.

Znacie nas, wydzieramy spod ziemi dla synów to, co jest im potrzebne do nadrobienia wcześniaczych deficytów. Ale już nie mam siły, cierpliwości, energii walczyć z systemem. Refundacja czegokolwiek z PEFRON-u jest fikcją, bo kasa jest pusta już w połowie roku! Paranoja. Realnie pomoc finansowa z tego źródła została by przyznana koło kwietnia 2016 roku. Pół roku czekania na aparaty słuchowe Michała. Pół roku!!!

Pozbieraliśmy pieniądze po Rodzinie, bliskich Znajomych, zapożyczyliśmy się na dużą dla nas kwotę. W poniedziałek wyszarpiemy też z NFZ 4.000zł. Ale to mało. Cały czas za mało…Nie mam już mocy sprawczej zdobyć więcej, brakuje doby. I sił już brakuje. Jedyna nadzieja w naszych Czytelnikach.

Zabrakło nam 2.000zł do zakupu aparatów Michała. Na zdobycie tej sumy mamy 6 dni.  Wypożyczyliśmy protezki i syn cieszy się z nich bardzo. Jego życie odmieniło się. Jeśli nie zdobędziemy brakującej sumy, urządzenia będziemy zmuszeni w środę oddać. Jak ja – matka – mam się z tym pogodzić? Nawet nie chcę o tym myśleć.

Kochani, pomożecie? Bardzo, bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Czas nas nagli. Dziękuję tym, którzy rozumieją, co teraz czuję. I wesprą naszą walkę, choćby tą dziesięciozłotową cegiełką.

https://zrzutka.pl/22wjt9

***

 

5 thoughts on “11.200zł na głowie

  1. Jestem protetykiem słuchu, jaki dokładnie model aparatu został dopasowany? Pytam, bo niekiedy wystarczający jest model tańszy. Mogę pomóc w przypadku Phonaka, Oticona, Siemensa. Zresztą nie jest to temat na komentarz, lepiej na maila.pozdrawiam

      1. Jakby się nie udało zebrać całej kwoty, poproś o wypożyczenie aparatów 12- kanałowych. Michał może nawet nie zauważyć różnicy, bo skoro nauczył się mówić i chodzi do publicznej szkoły, to na pewno jego niedosłuch nie jest głęboki. Dzieciom w jego wieku można już zrobić badanie słuchu w aparatach ( protetyk podłącza aparaty do komputera, Michał ma je na uszach i pyta, czy słyszy dźwięki o różnych częstotliwościach), można też mu wykreślić normalny audiogram. Wtedy aparaty są ustawione dokładnie do jego niedosłuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *