Bez kategorii

Przygoda z papugami w Rio

   Dziś wybraliśmy się do słonecznej Brazylii, gdzie w rytmie samby poznawaliśmy przygody udomowionej Papugi Modrej – Blue.

  

   Twórcy Epoki Lodowcowej postarali się, żeby dziecku dostarczyć wrażeń. Poza dość wartką akcją, bardzo budujący jest koniec filmu. Z racji wykształcenia takie zakończenie bardzo mi odpowiadało 🙂

   Film opowiada o pokonywaniu własnych lęków. O tym, jak różni są ludzie. Jedni niszczą wszystko co stanie im na drodze, byle by się wzbogacić. Inni z pasji ratują środowisko i są w stanie przemierzyć pół świata, żeby ocalić zagrożony gatunek.

http://www.filmweb.pl/film/Rio-2011-518040

   Wydrukowałam kolorowankę z internetu i dałam dziecku kredki. Michałek nie lubi kolorować. Malowanie farbami, zabawa plasteliną zdecydowanie tak. Ale kredki? To nie dla mojego dziecka. Ale dziś synek miał wenę, więc wydrukowałam mu kilka kartek i nie ingerowałam. Kolorowanki znalazłam na poniższych stornach:

   Dokonałam ciekawej obserwacji. Syn wykonuje prace dość starannie tylko wtedy, gdy w tle nie ma włączonego telewizora. Dawanie Michałowi jakiegoś szczegółowego zadania mija się z celem, gdy w pomieszczeniu jest migocący ekran.

   Dzieło nie było wybitne, ale mój syn chodził taki dumny. Śmiał się i pokazywał swoje prace. Poszliśmy zatem do jego pokoiku i zrobiliśmy galerię prac na ścianie. Syn głośno się śmiał i cieszył, że jego rysunki zostały wyróżnione.

     

  
   Za swoją pracę dostał też nagrodę: kolorowego żelka. Tak się składa, że są to witaminy kupione w aptece, więc przy jednym posunięciu załatwiłam sprawę nagrody dla syna i podania suplementu diety. Pomysłowa mamuśka 🙂 Niedawno zrezygnowałam z podawania czekolady. Syn był po niej zbyt pobudzony.

  

   Podczas dzisiejszej zabawy zauważyłam również, że syn potrafił sam dobrać odpowiednie kolory. Blue był niebieski z granatowym dziobem, Puchatek żółto-czerwony a prosiaczek-różowy. To doskonały dowód na to, że dziecko nie jest obarczone daltonizmem. Nie ważne, czy dziecko potrafi nazwać kolor. Istotne jest, aby umiało dopasować właściwą barwę. Michałek zrobił to bez problemu. Bardzo mnie to cieszy 🙂

***

  

3 thoughts on “Przygoda z papugami w Rio

  1. Moja córcia jest fanką kotów więc dzisiaj drukowałyśmy kolorowanki i jedno dzieło już mamy 🙂 Nie ważne jak pokolorowane ważne, że sprawia im to radość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *