Bez kategorii

Ozdoby choinkowe – drugie życie rolki po papierze toaletowym

   A dzisiaj znów szukaliśmy pomysłów na ozdoby świąteczne. Niedospany Michał nie chciał zbytnio współpracować, raczej patrzył. Cóż, i tak czasami bywa…

   Zgromadziłam: rolkę po papierze toaletowym, wytłoczkę po jajkach, pudełko po leku, okrągły płatek kosmetyczny, farby i pędzle, klej oraz nożyczki, czerwony papier kolorowy, sznurek lub wstążkę, czarny flamaster, brokat.

   Zaczęliśmy od wycięcia odpowiedniej części z wytłoczki, by mieć głowę z uszami oraz szyję misia.

    

   Rolkę nacięłam i zagniotłam do środka. Przykleję do niej wgłębioną część klatki piersiowej niedźwiadka.

 

   Potem wycięłam dolne łapy misia…

 

   Wszystkie elementy skleiłam. Gdy lekko nie pasował mi szablon misia do rolki, to go delikatnie zwilżyłam i tektura bardzo dobrze poddała się formowaniu. Wszystko ładnie się dopasowało. Potem pomalowaliśmy misia na ciemny brąz. Nie mieliśmy jasnego brązu, więc dodaliśmy żółtej i białej farby i pomalowaliśmy: pysk, uszy i łapy.

   Miś wyglądał na kaloryferze a my malowaliśmy pudełko po leku na czerwono. Po wyschnięciu farby zawiązałam sznurek a rogi pudełka pociągnęłam klejem i posypałam brokatem. Przykleiłam mocno do misia. Potem domalowałam flamastrem oczy i nosek. Pozostało nam tylko zrobienie czapki.

   Wycięłam podwójnie jej kształt z czerwonego papieru i skleiłam z wyjątkiem samego dołu, który dokleiłam do misia po bu stronach głowy. Potem jeszcze pozostało wyciąć pompon i futerko do czapki z płatka kosmetycznego i je nakleić.

   Miś gotowy…

 

   W ten sam sposób można zrobić renifera. Należy tylko wyciąć dłuższe i bardziej szpiczaste uszy a zamiast czapki dokleić czerwone rogi. Warto też reniferowi dokleić czerwony nos. Do dzieła!

***

 

1 thought on “Ozdoby choinkowe – drugie życie rolki po papierze toaletowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *